سیاست حفظ اطلاعات و حریم خصوصی
بخش اول: مقدمه
کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات تیم بیمه به دقت ملاحظه فرمائید. استفاده از تمامی خدمات تیم بیمه، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین استفاده از خدمات می‌باشد. کلیه اصول، رویه‏‌ها، محتواهای تولیدی و خدمات ارائه شده در تیم بیمه منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت ایران، قانون تجارت الکترونیک، قوانین بیمه مرکزی جمهوری اسللامی و قانون تاسیس شرکت های بیمه می‌باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با آن است، بنابراین عمل به قوانین و مقررات سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است.
بخش دوم: تعاریف و اصطلاحات عمومی
تعریف کاربر یا بیمه‌گذار:
شخص حقیقی یا حقوقی است که با استفاده از اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هر گونه استفاده از خدمات تیم بیمه اقدام می‌کند. بیمه‌گذار یا کاربر طرف تعهد بیمه‌گر است و با پرداخت حق بیمه جان، مال و مسئولیت خود یا دیگری را برای مدت مشخص و معینی، تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.
تعریف بیمه‌گر:
بیمه‌گر شخصی حقوقی است، که برای ارائه خدمات و محصولات بیمه‌ای، دارای مجوز رسمی از "بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران" می‌باشد و در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، تعهد جبـران خسارات و یا پرداخت غرامات ناشي از حوادث احتمالي طبق شرايط مقــرر در بيمه‌نامه را به عهده مي‌گيرد.
تعریف بیمه‌شده:
مورد بيمه شده، شيء يا شخصي است كه احتمال تحقق خطر يا خطرات مشمول بيمه نامه براي آن، موجب انعقاد بيمه نامه مي‌گردد.
تعریف بیمه‌نامه:
بيمه‌نامه سندي است كه با توجه به قانون و مقررات بيمه و با توجه به پيشنهاد بيمه‌گذار و موافقت بيمه‌گر تنظيم شده و از طرف بيمه‌گر در اختيار بيمه‌گذار قرار مي‌گيرد. در بيمه‌نامه حدود وظايف و تكاليف و تعهدات طرفين تحت عناوين شرايط عمومي شرايط پيوست و شرايط خصوصي تعيين مي‌گردد.
بخش سوم: شرایط اختصاصی
استفاده مشتریان از خدمات تیم بیمه، به معنی پذیرش قوانین و مقررات آن می‌باشد.
۱.
هر بیمه‌نامه ای که از این وب‌سایت خریداری می‌شود، تابع شرایط عمومی و اختصاصی آن بیمه‌نامه است که توسط شرکت بیمه به صورت آنلاین و یا نماینده یا کارگزار‌ بیمه‌ دارای پروانه رسمی صادر می‌شود.
۲.
تمامی قیمت‌های ارائه شده از طرف شرکت بیمه اعلام می‌شوند، بنابراین به محض دریافت ابلاغیه از شرکت بیمه‌ حتی پس از پرداخت هزینه توسط مشتری و قبل از صدور بیمه‌نامه، تیم بیمه موظف به اعمال تغییرات می‌باشد و در مواردی که مغایرت قیمت بین حق بیمه و مبلغ پرداختی کاربر وجود داشته باشد، کاربر موظف به پرداخت مابه التفاوت خواهد بود.
۳.
در صورت انصراف کاربر از خرید بیمه‌نامه، اگر بیمه درخواستی مشتری صادر نشده باشد، مبلغ پرداختی طی ۷۲ ساعت کاری عودت داده می‌شود. در غیر اینصورت اگر بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، ملزم به رعایت قوانین داخلی شرکت صادرکننده‌ی بیمه‌نامه می‌باشد.
۴.
اگر بیمه‌نامه فعلی بیمه‌گذار دارای الحاقیه باشد، کاربر ملزم به ورود اطلاعات الحاقیه بوده و در مواردی که می‌بایست تصویر بیمه‌نامه در وبسایت و یا اپلیکیشن بارگذاری شود، تصویر الحاقیه نیز به همراه بیمه نامه بارگذاری شود.
۵.
باتوجه به اینکه تیم بیمه یک بستر آنلاین جهت فروش انواع بیمه‌نامه و خدمات بیمه‌ای است، مسئولیت وارد کردن اطلاعات صحیح در زمان خرید بیمه نامه از این سایت برای صدور بیمه‌نامه بر عهده‌ی کاربر است. لذا مسئولیت هرگونه اشتباه در ورود اطلاعات که منتهی به صدور اشتباه بیمه‌نامه و در نتیجه ضرر و زیان کاربر یا تیم بیمه شود، بر عهده کاربر است. همچنین در فروش تلفنی، در صورتی که کاربر اطلاعات را به صورت صحیح ارائه کند اما تیم بیمه در ورود اطلاعات وی دچار اشتباه شود، مسئولیت آن با تیم بیمه خواهد بود. در این صورت، کاربر باید ظرف ۴۸ ساعت اشتباه صورت گرفته در ورود اطلاعات را کتبا به تیم بیمه اعلام و درخواست اصلاح بیمه نامه و صدور الحاقیه را اعلام کند. همچنین با توجه به قوانین داخلی شرکت های بیمه، کاربر موظف به پر کردن و امضا فرم های مربوطه جهت اصلاح و صدور الحاقیه میباشد. در صورتی که کاربر این کار را انجام ندهد، وی می‌پذیرد که مسئولیت اشتباه بعد ۴۸ ساعت از تیم بیمه ساقط و به وی منتقل خواهد شد. در هر صورت کلیه موارد فوق تابع قوانین بیمه می باشد.
۶.
راه‌های ارتباطی کاربر با تیم بیمه، شماره تلفن: ۰۲۱۵۴۵۲۹ | ایمیل: info@tbimeh.com | شماره پیامک: ۹۸۳۰۰۰۶۱ | چت آنلاین سایت تیم بیمه | ثبت درخواست پشتیبانی از طریق پنل کاربری | میباشد. بنابراین دریافت هرگونه پیامک، ایمیل و یا برقراری تماس تلفنی تحت عنوان تیم بیمه، از هر راه ارتباطی دیگر، در حکم تخلف و سوء استفاده از نام تیم بیمه است و تیم بیمه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
۷.
در صورتی که کاربر اقدام به خرید بیمه‌نامه از طریق خدماتی که بصورت وب سرویس مستقیما از طرف بیمه گر ارائه شده است نماید، بیمه نامه همان لحظه صادر شده و نسخه الکترونیک آن را دریافت می کند بروز مشکلات فنی در وب سرویس صدور بیمه نامه از طرف شرکت بیمه گر گاها امری اجتناب ناپذیر بوده و بخش پشتیبانی فنی تیم بیمه تمام تلاش خود را جهت برقراری مستمر و پایدار سرویس ها می کند. در صورت ثبت درخواست در ساعات اداری ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر، خریدبیمه نامه هایی که به صورت آفلاین می باشد و نیازی به کارشناسی و ارزیابی ریسک توسط کارشناسان بیمه قبل از صدور بیمه نامه نداشته باشد، در صورت صحت اطلاعات کاربر و عدم بروز مشکل در سامانه صدور شرکت بیمه، بیمه‌نامه‌ در همان روز صادر می‌شود. همچنین در صورت خرید بیمه‌نامه در ساعات غیر اداری، تیم بیمه موظف به صدور بیمه‌نامه در اولین روز کاری بعد از خرید می باشد.
۸.
صدور و ارسال بيمه‌نامه فقط در صورتي كه آدرس اعلامی كاربر با شهر و استان انتخاب شده در بیمه نامه مغايرتی نداشته باشد، در سریعترین زمان با هماهنگی وی انجام می پذیرد.
۹.
زمان بازديد اوليه جهت كارشناسي، در رابطه با بيمه‌نامه هايي كه نياز به كارشناسي قبل از صدور دارند و اگر مورد بيمه خارج از تهران باشد، طی تماس با مشتری اطلاع رسانی خواهد شد و در صورتی که این زمان به تعویق بیفتد، زمان ارسال بیمه‌نامه نیز دچار تغییر خواهد شد.
۱۰.
در بیمه هایی که نیاز به کارشناسی دارند، امکان تغییر قیمت بیمه‌نامه بعد از بازدید و کارشناسی وجود دارد.
۱۱.
تیم بیمه به اطلاعات خصوصی کاربران احترام گذاشته و متعهد می‏‌شود از حریم شخصی کاربرانش محافظت و حد اعلای حسن نیت و امانت داری را رعایت کند.
۱۲.
ساعات کاری تیم بیمه، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۸ و پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۲، به استثنای تعطیلات رسمی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
بخش چهارم: قوانین ارسال
تیم بیمه در تلاش است تا صدور و ارسال بیمه نامه های مشتریان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. در روزهای عادی صدور و ارسال بیمه نامه ها طبق روال زیر صورت می‌گیرد، اما در بازه‌های زمانی خاصی مانند اسفندماه، فروش ویژه و جشنواره‌ها، امکان دارد به تناسب روش و محل دریافت بیمه نامه، در زمان ارسال تغییراتی صورت گیرد.
صدور و ارسال بیمه نامه:
کلیه سفارش‏‌های ثبت‌شده خرید بیمه نامه ، نهایتا تا یک روز کاری (شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته، به‌استثنای تعطیلات رسمی) پردازش خواهند شد.
امکان ثبت سفارش در تیم بیمه،‌ در تمامی روزهای هفته و تمامی ساعات شبانه‌روز فراهم است؛ کارشناسان تیم بیمه نیز جهت پشتیبانی و پیگیری درخواست ها، در تمامی روزهای کاری از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ بعدازظهر پاسخگوی مشتریان خواهند بود.
قرار گرفتن درخواست در صف پردازش، از طریق ارسال پیام کوتاه و اعلام کد رهگیری، به مشتری اطلاع‌رسانی خواهد شد.
در شرایطی ممکن است فرآیند سفارش‌گیری، به دلایلی توسط تیم بیمه متوقف شود. در واقع تیم بیمه مجاز است بدون اطلاع قبلی سفارش‌گیریِ همه یا برخی از محصولات بیمه ای مندرج در سایت خود را متوقف کند. در این شرایط کلیه درخواست ‏های ثبت‌شده قبل از توقف سفارش گیری، پردازش، صدور و ارسال می‌‏شود.
موارد نامتعارف:
در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان قیمت و یا موارد پیش بینی نشده و فورس ماژور‌‏، اگر سفارشی قابل صدور یا تحویل نباشد، تیم بیمه موظف است در اسرع وقت این موضوع را به کاربر سفارش‌ ‏دهنده اطلاع داده و سفارش را لغو یا جایگزین نماید.
هزینه‌ها و روش‌های ارسال:
توجه:‌ اولین ارسال برای سفارش‌های مناطق ۲۲ گانه شهر تهران رایگان است.
تهران: پردازش و ارسال سفارش طبق زمان انتخاب‌شده توسط مشتری در سریع‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد. در صورت درخواست مشتری مبنی بر تحویل فوری (کمتر از دو ساعت) هزینه ارسال بر عهده مشتری خواهد بود. هزینه ارسال بیش از یک بار به عهده مشتری است.
شهرستان: تمامی سفارش‌های شهرستان به‌صورت رایگان و از طریق پست، طی۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری ارسال می‌شود.
اخطار!
بیمه ها در تیم بیمه
بیمه بدنه
بیمه شخص ثالث
بیمه مسافرتی
بیمه عمر
بیمه درمانی
بیمه زنان
اطلاعات بیشتر
ورود به پنل
شرایط و قوانین
سوالات متداول
همکاری با ما
تماس با ما
درباره ما
دانلود اپلیکیشن
دانلود نسخه اندروید
دانلود نسخه آی او اس
تماس با ما
تهران - سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک ۱۳ - واحد ۱
۵۴۵۲۹ - ۰۲۱
# ۱۰۰۲۰۲ * ۶۶۵۵ *
info@tbimeh.ir
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت کارگزاری رسمی بیمه بازاریابان ایرانیان زمین می‌باشد. | ۱۳۹۸ ©